Podkład pod podłogi panele na ogrzewanie podłogowe 4mm 0,49m2

  • Kod: A-TEK3A-94-XXX
  • Dostępność: Produkt jest dostępny Produkt jest dostępny

  • Wysyłka: w ciągu 48 godzin

  • Cena netto: 1,86 /szt.
  • Cena brutto: 2,29 /szt.
    • podaj ilość szt.
- /5 (recenzji:0)

Poleć produkt
CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

Podkład na ogrzewanie podłogowePodkład Aspro pod podłogi drewniane i panele wykonany jest ze specjalnej tektury trzywarstwowej o grubości 4mm, która posiada bardzo niskie właściwości termoizolacyjne - idealne rozwiązanie do stosowania przy montażu podłóg i paneli podłogowych na wodnym ogrzewaniu podłogowym w systemie pływającym.

Wymiary: 0,5x0,98m / Powierzchnia: 0,49m2.

Podkłady posiadają atest PZH.

ZASTOSOWANIE:

Podkłady Aspro stosowane są pod podłogi układane w systemie pływającym. Zalecane do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym. Wyrównują również drobne nierówności podłoża (do 3mm).

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podkłady na ogrzewanie podłogowe można układać na wszystkich rodzajach podłoży. Przed przystąpieniem do układania należy upewnić się, że podłoże jest wystarczająco suche, czyste i równe. Podkłady z tektury mogą być układane, jeśli wilgotność podłoża/wylewki nie przekracza: dla betonu 2%, dla jastrychu 0,5%. Podłoże należy zaizolować folią paroizolacyjną o grubości min. 0,2mm, (zakładki 20cm). Brzegi folii należy skleić taśmą klejącą. Przy ścianach folię wywinąć na wysokość min. 3cm.

JAK UKŁOŻYĆ PODKŁAD NA OGRZEWANIU PODŁOGOWYM:

Poszczególne formatki należy połączyć na styk wkładając zaczepy na obrzeżach formatek w odpowiadające im wycięcia. Arkusze można łączyć po krótszym lub dłuższym boku. Zalecane jest zachowanie do 1-2cm szczeliny dylatacyjnej od wszystkich elementów stałych (m.in. ścian, progów, filarów). Kierunek ułożenia podkładów powinien być prostopadły do kierunku ułożenia podłogi. W trakcie montażu podłogi, płyty podkładu bezpośredniego należy rozkładać stopniowo, pasami w miarę postępu prac. Nie wolno układać pod posadzki formatek mokrych lub zawilgoconych.

UWAGA: Układanie podłogi można rozpocząć po zakończeniu wszystkich tzw. prac mokrych. Podczas układania podłogi należy stosować się do zaleceń producenta podłogi zawartych w instrukcji dołączonej do opakowania.